zachranari-pocas-silvestra-zasahovali-celkovo-1868-krat,-urgentnu-pomoc-vyhladalo-takmer-470-ludi

Záchranári počas Silvestra zasahovali celkovo 1868-krát, urgentnú pomoc vyhľadalo takmer 470 ľudí

Počas Silvestra vyslali ambulancie záchrannej zdravotnej služby k ľuďom celkovo 1868-krát, čo je o 300 výjazdov viac než vlani. Desiatky výjazdov sa týkali intoxikácie alkoholom, 13 poranení pyrotechnikou. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Petra Klimešová.

„Počas Silvestra volali na tiesňovú linku 155 najviac ľudia s bolesťami brucha, hypertenziou a teplotami,“ priblížila hovorkyňa. Evidujú podľa jej slov aj 60 výjazdov k intoxikácii alkoholom. Ani jeden sa netýkal dieťa. Najviac takýchto prípadov eviduje OS ZZS v Žilinskom a Bratislavskom kraji.

Pri poraneniach súvisiacich s pyrotechnikou bol podľa slov Klimešovej najzávažnejší prípad 22-ročného muža z Košického kraja. Záchranári ho po prvotnom ošetrení transportovali s devastačnými poraneniami tváre na umelej pľúcnej ventilácii do nemocnice v Košiciach. Doplnila, že ďalší závažný prípad bol 45-ročný muž, ktorému po výbuchu ohňostroja amputovalo dva prsty. Záchranári ho podľa slov hovorkyne previezli do nemocnice v Nových Zámkoch.