letne-sezonne-autobusy-vas-odvezu-do-prirody

Letné sezónne autobusy vás odvezú do prírody

Dopravný podnik Bratislava opätovne spúšťa kampaň #sMHDpozelenej, v rámci ktorej príde k posilneniu premávky obľúbených liniek 43, 52, 144 a po zimnej pauze sa vracia aj obľúbená linka 154 do oblasti Horárne Krasňany. Zároveň od 25. marca 2023 Dopravný podnik Bratislava pristúpi k úprave liniek vo viacerých lokalitách.

MHD ako ekologická a udržateľná forma dopravy každoročne prepraví na linkách 43, 52, 144 a 154 viac ako 200-tisíc cestujúcich. Posilnený letný režim daných liniek MHD počas víkendov a sviatkov reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich po spojení do známych turistických lokalít.

Cestujúci sa opäť komfortne dostanú aj do známej Kačínskej doliny
  • Cestujúci sa tak opäť komfortne dostanú aj do známej Kačínskej doliny, do ktorej zaistí dopravu linka 43, ktorá na konečnú Kačín bude premávať striedavo s konečnou Lesopark.
  • Po trase Pekná cesta – Horáreň Krasňany začne po zimnej prestávke opätovne jazdiť linka 154 a spojenie Rače s lesmi nad Potočnou zabezpečí linka 52.
  • Na linke 144 premávajúcej na Kamzík DPB pridáva večerné spoje a predlžuje premávku až do 19:15. Zároveň, zlepší jej nadväznosť na trolejbusovú linku 44, ktorá ponúka dopravu z centra mesta.

„Jarné počasie a pobyt v prírode je ideálna kombinácia, ktorá každoročne láka veľké množstvo Bratislavčaniek a Bratislavčanov. Som veľmi rád, že vďaka posilneniu liniek MHD premávajúcich do turisticky vyhľadávaných lokalít ponúkame návštevníkom Lesoparku komfortnú, rýchlu a ekologickú alternatívu k osobnému autu. Nadšencom turistiky tak odpadne nutnosť hľadania parkovacieho miesta, naopak vďaka obsluhe rôznych lokalít spojených zaujímavými turistickými trasami získajú slobodu a prírodu v okolí Bratislavy môžu preskúmať krížom-krážom bez nutnosti vrátiť sa na pôvodné miesto,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

Jarné počasie a pobyt v prírode je ideálna kombinácia, ktorá každoročne láka veľké množstvo Bratislavčaniek a Bratislavčanov

K rovnakému dátumu DPB upraví aj cestovné poriadky liniek 45, 67 a 79. V snahe zlepšiť prístup do Národného onkologického ústavu zavádza na linke 45 nové spoje zabezpečujúce dopravu o 7. a 19. hodine. Po vyhodnotení predchádzajúcich zmien sa mení aj rozsah premávky linky 79, ktorá bude premávať nielen v špičkách pracovných dní, ale celodenne mimo víkendov. Po vyhodnotení podnetov od obyvateľov, ako aj vzhľadom na nízku vyťaženosť bude linka 67 medzi zastávkami Vinohradnícka a Ovčiarska premávať iba počas špičiek pracovných dní. Rozsah premávky v úseku Astronomická – Vinohradnícka sa nemení.

S príchodom letného režimu je spojená aj každoročná zmena času. Tá 26. marca (v nedeľu) zastihne v premávke 20 nočných liniek, ktoré vykonajú odchody pred 2:00 podľa zimného času. Odchody po 2:00 budú vykonané už podľa letného času, pričom k zmene času príde vo vozidlách automaticky.