najvacsi-stafetovy-beh-na-slovensku-od-tatier-k dunaju-spustil-registraciu-na-svoj-„okruhly“-dvanasty-rocnik

Najväčší štafetový beh na Slovensku Od Tatier k Dunaju spustil registráciu na svoj „okrúhly“ dvanásty ročník

Dvanástka je pre štafetový beh Od Tatier k Dunaju okrúhle číslo, rovný tucet. Klasický tím má 12 členov, trať je rozdelená na tri časti po 12 úsekov, maximálna dĺžka jedného úseku je 12 km, nultý ročník sa uskutočnil v roku 2012, 12 krát môžete bežať vždy iné úseky, preto v klasickom tíme trvá minimálne 12 rokov pokiaľ prebehnete celú trasu a teda až v budúcom roku budeme oslavovať prvých bežcov, ktorým sa to podarilo. Toto unikátne bežecké dobrodružstvo sa budúci rok začne cez víkend 17. augusta v Jasnej v Nízkych Tatrách a 345 km dlhú trasu ukončia bežci 18. augusta na nábreží Dunaja v Bratislave.

Organizátori štafetového behu Od Tatier k Dunaju, sa napriek celkovému trendu zdražovania, rozhodli ponechať výšku štartovného na úrovni predošlého roka. Beh Od Tatier k Dunaju je tak cenovo dostupnejší ako mnoho porovnateľných behov na Slovensku i v Čechách, dokonca môže cenovo konkurovať i kratším behom.

Neváhajte a zaregistrujte sa čo najskôr! Na zostavenie tímu budete mať čas až do 31.7.2024

POSTUP REGISTRÁCIE > Registrácia na aktuálny ročník sa uskutoční vytvorením tímu 2024. Môžete využiť aj funkciu kopírovať tím 2023 a údaje potom aktualizovať.PLATBA ŠTARTOVNÉHO > Registrácia je záväzne potvrdená realizovaním platby štartovného.

Každý účastník, ktorý sa zúčastní behu dostane tričko s grafikou podujatia. Zachovaná bude aj tohtoročná novinka – možnosť dokúpiť si funkčné tričko Craft za zvýhodnenú cenu, ale len do vypredania zásob!

Každý bežec, ktorý dobehne do cieľa získa tradične krásnu pamätnú účastnícku medailu. Na nedostupných úsekoch pre podporné motorové vozidlá bežcov, organizátori spolu s partnermi behu, zabezpečujú občerstvovacie stanice s vodou. V cieli je pre bežcov pripravené rýchle občerstvenie a čapovaný Zlatý Bažant Radler.

Pre víťazov jednotlivých kategórii sú pripravené vecné ceny, sklenené medaily a atraktívne ručne vyrábané trofeje z tradičnej slovenskej ľudovej dielne modranskej keramiky. Výrobky slovenskej ľudovej kultúry každoročne zdobí tradičný umelecký vzor obohatený o prvky grafiky behu Od Tatier k Dunaju.

OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors – charitatívny partner behu OD TATIER K DUNAJU

Tento ročník štafetového behu tímov OD TATIER K DUNAJU sme sa rozhodli urobiť výnimočným a spojili sme sa s charitatívnym partnerom o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktoré oslavuje v roku 2024 svoje 20. narodeniny.

Naše partnerstvo má zdôrazniť nepopierateľné prepojenie fyzického a duševného zdravia. Naviac, rovnako, ako účastníci nášho behu, aj zdravotní klauni z Červeného nosa putujú naprieč Slovenskom, aby robili náš svet radostnejším. My im fandíme a chceme pomáhať ich misii a vyzývame k podpore aj vás – budúcich účastníkov behu OD TATIER K DUNAJU.

Ako účastníci behu máte práve teraz jedinečnú príležitosť – prispieť k väčším porciám detského smiechu v nemocniciach

Chcem darovať smiech deťom >              Chcem darovať smiech deťom pravidelne >

Chcete zažiť atmosféru najväčšieho štafetového behu na Slovensku a pritom nechcete bežať? Pripojte sa k nám a zaregistrujte sa, ako dobrovoľník na beh345@odtatierkdunaju.sk!

Štafetový beh Od Tatier k Dunaju každoročne zabezpečuje bez mála 150 členov usporiadateľskej služby, ktorej súčasťou sú aj dobrovoľníci. Tejto úlohy sa zhostia často dobrovoľní hasiči, mestskí policajti, ochotní miestny obyvatelia v obciach, cez ktoré bežíme, ale niekde aj starostovia obce osobne či deti, ktoré fandia a rozdávajú bežcom vodu.

Každý tím, ktorý sa zúčastňuje behu, má množstvo povinností spojených s účasťou na tomto podujatí, zabezpečuje si členov vlastného podporného tímu, vodičov, cyklistov i fanúšikov. Každý tím má isto možnosť zabezpečiť zároveň i dobrovoľníka usporiadateľskej služby, ktorý pomôže pri organizovaní pre všetkých bežcov. Zapojte sa aj vy, pomôžete tým sebe!

Dobrovoľník má pridelené konkrétne miesto na trase behu, kde má úlohy spojené s organizáciou behu. Prevažne ide o činnosti ako navigácia na trase behu, zabezpečenie parkovacej zóny odovzdávky, podávanie vody na občerstvovačkách, rozdávanie medailí v cieli a pod. v rozsahu 6 až 8 hodín. Pre každého, kto túto dobrovoľnú prácu vykonáva, zabezpečíme rýchle občerstvenie a účastnícke tričko behu. Zároveň bude každý dobrovoľník zaradený do losovania o tovar značky Craft a Silva!

Pomoc dobrovoľníkov je pre nás veľmi dôležitá a pre bežcov neoceniteľná, ďakujeme!

Do súperenia v behu Od Tatier k Dunaju sa môžu hlásiť bežci bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia, súťaží sa v piatich rôznych kategóriách. Najpočetnejšie zastúpené sú kategórie 9 až 12-členných zmiešaných, prípadne čisto mužských lebo ženských tímov. Každý člen pobeží minimálne 3 úseky, teda približne 30 km. Skúsenejší bežci vytvorili len 6-členné tímy, každý z nich teda pobeží až 60 kilometrov, keďže beží vždy dva štandardné úseky za sebou.

Tímy si volia vlastné názvy a kapitána, ktorý zodpovedá voči organizátorom za členov svojho tímu. Okrem poctivej prípravy pred behom je dôležité zvoliť si vhodnú taktiku a správne si úseky rozdeliť medzi členov tímu. Minuloroční víťazi celú trasu zdolali za 23 hodín a 48 minút. V roku 2023 odbehli celú trasu piati sólo bežci, pričom najrýchlejší z nich zabehol celú trať za neuveriteľných 43 hod 47 min, čím prekonal svoj vlastný doterajší rekord o 15 hodín.