nominujte-historicky-objekt-na-ocenenie-za-prikladnu-obnovu-za-rok-2022

Nominujte historický objekt na Ocenenie za príkladnú obnovu za rok 2022

Výzva na nominovanie historických objektov vhodných na OCENENIE ZA PRÍKLADNÚ OBNOVU na rok 2022 je už spustená. Toto ocenenie bude už trinástykrát udeľovať AINova v spolupráci a tiež s podporou Bratislavského samosprávneho kraja a Prvej stavebnej sporiteľne.

Poznáte vo svojom okolí pekne obnovený starý dom, ktorý si zachoval svoje čaro? Prebehla vo vašej obci či mestečku oprava kaplnky, starej požiarnej zbrojnice alebo iného historického objektu, prípadne priestoru?

Možnosť nominovať objekt z Vašej obce/mesta na Ocenenie za príkladnú obnovu 2022 trvá do 31. 3. 2023

Cieľom súťaže je popularizovať tému o obnove historickej architektúry a tiež poukázať na skutočnosť, že kvalita prostredia, v ktorom žijeme, a starostlivosť oň, je záležitosťou celej spoločnosti. Každý majiteľ objektu spoluvytvára vzhľad mestečiek a obcí v našom regióne a prispieva svojím dielom k jeho celkovému obrazu.

Bratislavský kraj spustil nábor na nominovanie objektov na ocenenie za príkladnú obnovu za rok 2022

Víťaza Ocenenia verejnosti určí internetové hlasovanie. Okrem toho ocenenie udelí aj odborná porota. Víťazné objekty v oboch kategóriách dostanú pamätnú plaketu a diplomy, ktoré si prevezmú majitelia objektov na slávnostnom vyhodnotení súťaže.