rekonstrukcia-komunitneho-domceka-v-pruger-wallnerovej-zahrade-je-uz-vo-finale

Rekonštrukcia komunitného domčeka v Prüger-Wallnerovej záhrade je už vo finále

Už viac ako pred rokom hlavné mesto Bratislava spolu s VÚB bankou obnovili a sprístupnili pre všetkých legendárnu Prϋger-Wallnerovu záhradu vedľa Horského parku (vstup z Nekrasovej). Táto jedinečná 2,5 hektárová prírodná záhrada s mokraďou je aj vďaka Komunálny podnik Bratislavy zrevitalizovaná a aktuálne dokončujeme krásnu rekonštrukcia komunitného domčeka v Prügerke.

„Keď koncom 19. storočia záhrada vznikala, domček slúžil záhradníkovi, ktorý sa o ňu staral. Po novom bude slúžiť všetkým,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieit. V domčeku nájdete hrací kútik pre deti, verejné toalety, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou kvalitných verejných priestorov a bude tu jednoducho príjemné miesto na posedenie, kde si počas prechádzky budete môcť oddýchnuť. „Môžete sa tu schovať pred dažďom, zohriať sa, prezliecť zablatené dieťa, prebaliť bábätko, nakŕmiť ho, urobiť si kávu alebo čaj, zahrať si spoločenskú hru, požičať si knihu zo staromestskej knižnice, alebo si len tak posedieť v príjemnej spoločnosti na príjemnom mieste na terase či vo vnútri,“ dodáva.

Jesenná Prüger-Wallnerova záhrada je otvorená každý deň od 8:00 do 18:00 a čoskoro otvoríme aj komunitný domček. Príďte sa sem poprechádzať.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR