slovenska-narodna-galeria-bude-pre-verejnost-znovu-otvorena-od-stvrtka-2.-marca-2023

Slovenská národná galéria bude pre verejnosť znovu otvorená od štvrtka 2. marca 2023

Slovenská národná galéria bude pre verejnosť znovu otvorená od štvrtka 2. marca 2023. Počas jarného obdobia bude SNG otvorená štyri dni v týždni – štvrtok, piatok a cez víkend.

Pre vstup do galérie bude k dispozícii centrálny vchod na nádvorí na adrese Rázusovo nábrežie 2 a vchod s automatickými dverami z Riečnej ulice.

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG bude pre návštevníkov a návštevníčky otvorené počas všetkých štyroch dní, takisto ako aj pop-up kaviareň SVÄG TO GO.

Potreba rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie sa zrodila už pred 21 rokmi, keď musela vtedajšia riaditeľka Katarína Bajcurová z havarijných dôvodov nechať zatvoriť ikonické Premostenie od architekta Vladimíra Dedečka. Pre nevyhovujúce podmienky sa k nemu postupne pridalo aj uzavretie ďalších častí. Víťazný návrh na rekonštrukciu, dostavbu a modernizáciu areálu SNG od architektov Martina Kusého a Pavla Paňáka z ateliéru BKPŠ sa realizoval od roku 2016 do 26. októbra 2022, keď SNG úspešne prebrala zrekonštruované priestory od Zhotoviteľa stavby.

Okrem zrekonštruovaných priestorov galérie si môžete vychutnať aj dve úvodné výstavy Prológ. 12 farieb reality a Prečo (ume)nie? a dlhodobý projekt diel v architektúre Monumentálky.

Priestory Esterházyho paláca, v ktorom sa nachádzajú Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov, Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom a Antimúzeum J.K. ostávajú do odvolania zatvorené.

Zdroj: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Foto: SNG