v slovenskom-grobe-pribudne-onedlho-nova-materska-skola

V Slovenskom Grobe pribudne onedlho nová materská škola

Obyvatelia Slovenského Grobu sa môžu už onedlho tešiť na novú škôlku. Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku podpísal župan Juraj Droba so starostom Štefanom Gašparovičom.

V Bratislavskom kraji chýba až 2 500 miest v materských školách. Je to spôsobené rastúcim počtom obyvateľov, ale tiež investičným dlhom a finančnou náročnosťou budovania nových miest v materských školách, ktorú mestá a obce nie sú schopné zvládnuť z vlastných rozpočtov.

„Keď sa stretávam so starostami v našom kraji, vravia to isté: náš najväčší problém je nedostatok miest v školách a v škôlkach. Našťastie, vďaka externému financovaniu z fondov EÚ dokážeme časť chýbajúcich miest pokryť. Zvyšovanie kapacít v materských školách nie je len vízia na papieri. Reálne začíname stavať,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 

Obec Slovenský Grob získa finančné prostriedky na výstavbu Materskej školy Slovenský Grob – OS Šúr vo výške 2,375 mil. eur. „Veľmi sa teším, pretože vďaka dobrej spolupráci so starostami a primátormi robíme náš kraj lepším miestom pre život. Aj na tomto sme intenzívne pracovali v Bruseli – aby sa konečne aj pre Bratislavský kraj stali výdavky na škôlky a školy oprávnené. Nebolo to ľahké, no podarilo sa,“ dodal.

V marci tohto roku bola Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlásená výzva a aktuálne sú už známe úspešné projekty z jej prvého hodnotiaceho kola. Podporu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja získalo 23 projektov v celkovej hodnote viac ako 33 miliónov eur. 

Podrobnosti a podporené projekty nájdete v článku V kraji vzniknú nové škôlky. Schválené sú projekty za viac ako 30 miliónov eur.