do-hlavneho-mesta-sa-tento-rok-vratia-tradicne-vianocne-trhy

Do hlavného mesta sa tento rok vrátia tradičné vianočné trhy

Do Bratislavy sa tento rok po pandemickej prestávke opäť vrátia tradičné vianočné trhy. Konať sa majú od 24. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí. Informuje o tom Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board na webovej stránke.

„Adventný čas po niekoľkoročnej prestávke opäť spestria vianočné trhy a sprievodný program,“ pozýva mestská organizácia. Súčasťou trhov bude opäť vianočný stromček, ktorý osadia na Hlavnom námestí. „V starej Bratislave bol symbolom nielen Vianoc, ale i ľudskej spolupatričnosti, ktorú miestni vnímali ako hlavné posolstvo sviatkov,“ podotýka BTB.

Hlavné námestie bude zároveň patriť aj celomestským vianočným trhom. Vianočne ladený program bude pripravený na Františkánskom námestí. Piatky a soboty budú patriť koncertom, nedele rodinám s deťmi. Na Primaciálnom námestí sa budú môcť návštevníci opäť poprechádzať po Vianočnom lese. Do jeho prípravy sa opäť zapoja bratislavské základné a základné umelecké školy.

Adventný program sa bude konať aj v Koncertnej sieni Klarisky. Vianočné trhy či tematický program plánujú aj viaceré mestské časti.

Zdroj: TASR