nova-3d-expozicia-v-malokarpatskom-muzeu:-prezite-pribeh-vina

Nová 3D expozícia v Malokarpatskom múzeu: Prežite príbeh vína

Župné Malokarpatské múzeum v Pezinku nabúra vašu predstavu o tom, čo je múzeum. Je zaujímavé, interaktívne a plné zážitkov, je to skutočný európsky unikát. Srdečne vás pozývame pozrieť si expozície venované vinárstvu a vinohradníctvu, či na netradičné ochutnávky. Medzi novinky patrí multimediálna trojrozmerná mapa s názvom Príbeh vína.

Doslova pred očami sa vám budú odohrávať dejiny. Projekt originálne pretavil dvetisícročnú históriu vinohradníctva a vinárstva v oblasti Malých Karpát. Program trvá necelých deväť minút, v kocke vás prevedie dôležitými udalosťami a získate prehľad a lepšie porozumiete ostatným expozíciám. Dej začína v rímskej ríši a končí súčasnosťou.

Bratislavská župa s radosťou podporila myšlienku múzea vytvoriť takúto 3D mapu. Na príprave spolupracoval aj Ústav technológií a inovácií a realizácia trvala šesť mesiacov. Prvé predstavenie verejnosti sa konalo  symbolicky v máji na sviatok sv. Urbana, patróna vinohradníkov a vinárov. Príbeh vína je možné prežiť v slovenskom či anglickom jazyku a je prístupný v rámci prehliadky múzea v bežných hodinách. Je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Foto: Malokarpatské múzeum v Pezinku