vystava-tancujuce-domy-je-prechadzkou-po-malokarpatskom-regione

Výstava Tancujúce domy je prechádzkou po malokarpatskom regióne

Pozývame vás na výstavu „Tancujúce domy“ autora Daniela Benkiča, ktorú si môžete pozrieť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku od 9. marca do 3. septembra 2023.

Výstava Tancujúce domy je prechádzkou po malokarpatskom regióne. Na pár metroch štvorcových uvidíte budovy, stavby, domy, ktoré majú svoje reálne predlohy roztrúsené po blízkych mestách a mestečkách (Trnava, Modra, Šenkvice), ako aj miestach Pezinka.

Na mnohých obrazoch autor popiera statiku, váhu, výšku či technické vlastnosti budov. Niektoré nájdete pri svojich potulkách regiónom okamžite, pri iných váhate a niektoré sú len v jeho fantázii.

Osvetlené ulice pozývajú na prechádzku, na okoloidúcich čakajú prázdne lavičky, opustený bicykel, či zväzok kľúčov. Brány, bránky, podlubia, otvorené dvere, cesty, na konci ktorých je svetlo. Záhadnosť je prvkom, ktorý sa vznáša nad tvorbou Daniela Benkiča. Tajomno a priestor pre príbehy či rozprávkovosť motívov umocňujú použité akrylové farby. Do detailov vypracované strechy, okná, architektonické prvky, prezrádzajú nielen autorovo stavbárske vzdelanie, ale hlavne dôslednosť.

Daniel Benkič sa venuje kresleniu už od svojho detstva. Po 15tich rokoch sa v roku 2017 vrátil k tvorbe a odvtedy pokračuje až dodnes. Najčastejšie na svoju tvorbu používa akvarelové tuše a akvarelové farby.

​Vstupné na výstavu: 2 € (zahrňuje vstup na všetky prebiehajúce výstavy).

Druhou sprístupnenou výstavou v pezinskom múzeu je zbierka unikátnych predmetov od neolitu okolo roku 7000 pred n. l. až do rozpadu mykénskej civilizácie zhruba do roku 1200 pred n. l. pod názvom „Grécko na úsvite dejín“ zberateľa Jána Hertlíka.

Malokarpatské múzeum v Pezinku

Otváracie hodiny

  • Pondelok: otvorené len pre objednané skupiny
  • Utorok – piatok: 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00
  • Sobota: 10.00 – 16.00
  • Nedeľa: zatvorené

Malokarpatské múzeum v Pezinku
M. R. Štefánika 4
902 01 Pezinok
muzeumpezinok@muzeumpezinok.sk