ukrajinsky-baletny-subor-a-zupne-divadlo-arena-si-pripomenuli-boj-za-slobodu

Ukrajinský baletný súbor a župné Divadlo Aréna si pripomenuli boj za slobodu

Bratislavský samosprávny kraj, Divadlo Aréna a Zdravotné stredisko Rovniankova v Petržalke priniesli divákom kúsok očarujúceho ukrajinského umenia, ktoré u publika vyvolalo búrlivé ovácie.

Koncert choreografických diel sólistov a tanečníkov baletu Charkovského národného divadla opery a baletu Mykoly Lysenka / Schid Opera BALET GALA sa uskutočnil v stredu 22. februára 2023 o 19:00 hodine v Divadle P. O. Hviezdoslava na Laurinskej 20 v Bratislave, kde aktuálne pôsobí župné Divadlo Aréna. Podujatie pripomenulo smutné prvé výročie agresívnej invázie Ruska v novodobej Európe.

„Je pre mňa cťou, že tento umelecký súbor sme mohli privítať aj u nás a spoločne tak vyjadriť podporu občanom vojnou sužovanej Ukrajiny. Rovnako tiež apelovať, že sloboda a nezávislosť každej jednej krajiny je dôležitá. Je to hrôza, ktorá v 21. storočí nemá čo hľadať. Ukrajinským utečencom sme od začiatku invázie podali pomocnú ruku. Konkrétnou formou pomoci sú aj dve všeobecné ambulancie, ktoré sme pre nich otvorili v Zdravotnom stredisku na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke. Tieto ambulancie poskytujú primárnu starostlivosť pre dospelých a pre deti, vrátane predpisovania liekov či očkovania,“ zdôraznil predseda BSK Juraj Droba.

Baletný súbor SCHID OPERA je od apríla 2022 na humanitárnom turné Európska cesta. Jeho cieľom je vyzvať občanov EÚ k jednote a podpore Ukrajiny počas vojenskej agresie Ruskej federácie.